Zakład (Z6)AktualnościOdnośnikiUsługiKontaktOdnośnik zewnętrzny Laboratorium Odnośnik zewnętrzny Psychologia Z5  
Ergonomia: Strona główna
Zakład Ergonomii (Z6)
Zakład (Z6)Zakład (Z6)
Historia ZakładuHistoria Zakładu
AktualnościAktualności
Zakład (Z6) i Laboratorium ErgonomiiZakład (Z6) i Laboratorium Ergonomii
OdnośnikiOdnośniki
Odnośniki: Zasoby PWrOdnośniki: Zasoby PWr
Odnośniki: ErgonomiaOdnośniki: Ergonomia
Odnośniki: InterakcjeOdnośniki: Interakcje
Odnośniki: PsychologiaOdnośniki: Psychologia
Odnośniki: SocjologiaOdnośniki: Socjologia
Pozostałe odnośnikiPozostałe odnośniki
UsługiUsługi
ProjektowanieProjektowanie
Oceny i ekspertyzyOceny i ekspertyzy
SzkoleniaSzkolenia
KontaktKontakt
Wyślij wiadomośćWyślij wiadomość
Adresy e-mailAdresy e-mail
KorespondencjaKorespondencja
LokalizacjaLokalizacja

Historia Zakładu Psychologii Ergonomii (Z6)

Zakład powstał w 1968 r. jako Zakład Warunków Pracy kierowany przez dr. Tomasza Bartmańskiego a później prof. Edwarda Ziobrę oraz doc. dr Zygmunta Gałdzickiego. Od lat 80. funkcjonował pod nazwą Zakład Ergonomii i Socjologii Zarządzania, którego istotną częścią było powstałe w 1978 r. Laboratorium Ergonomii, założone i rozwijane przez prof. Ryszarda Palucha. Od 2002 r. Zakład, kierowany wtedy przez prof. Ryszarda Palucha, nosił nazwę Zakładu Zarządzania Pracą. Od roku 2009 do 2012 nazwa zakładu Z6 brzmiała Zakład Ergonomii a od 2012 roku zakład nosi nazwę Zakładu Psychologii i Ergonomii.

Tematyka badawcza prac prowadzonych w Zakładzie obejmuje problemy socjologiczne, w tym zapoczątkowane przez zmarłego w 2007 r. dr. Tadeusza Stalewskiego, badania karier absolwentów Wydziału Informatyli i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej oraz szeroko rozumianą ergonomię. Badane są zagadnienia związane z obciążeniem pracownika, fizjologią pracy, transferem wiedzy ergonomicznej do systemów CAD, a także problemy z zakresu interakcji człowieka z komputerem, w tym m.in. percepcja komputerowego przekazu informacji.

W przeprowadzanych badaniach wykorzystywane są autorskie programy komputerowe, służące m.in. do optymalizacji rozmieszczenia, oceny obciążenia pracą, projektowanie stanowisk pracy przy wykorzystaniu modeli centylowych oraz stanowiska badawcze funkcjonujące w Laboratorium Ergonomii i w Laboratorium Jakości Oprogramowania (eyetracker).

Od 1993 r. Zakład jest organizatorem cyklicznej konferencji pod nazwą "Obciążenie układu ruchu. Przyczyny i skutki".

Zakład Ergonomii (Z6)
 

Laboratorium Ergonomii: Godziny konsultacji i materiały wykładowe
Aktualne godziny konsultacji i materiały wykładowe poszczególnych prowadzących można znaleźć na stronie Katedry Systemów Zarządzania [url=http://www.ksz.pwr.edu.pl ][/url].
Dodano: 2016-03-11 09:48:46
© 2001-2024 Zakład Psychologii i Ergonomii (Z6), Rafal MichalskiOstatnia aktualizacja: 2012-11-21Strona zgodna z HTML 4.0! CSS zgodny ze standardem!