LaboratoriumAktualnościOdnośnikiUsługiKontaktOdnośnik zewnętrzny Zakład Z6  
Ergonomia: Strona główna> Badanie wysiłku > Tremor
Doświadczalne stanowiska badawcze
Badanie ruchówBadanie ruchów
Ruchy ślepeRuchy ślepe
Struktura ruchówStruktura ruchów
Ruch na płaszczyźnieRuch na płaszczyźnie
Badanie wysiłkuBadanie wysiłku
Tremor
SiłaSiła
Badanie reakcjiBadanie reakcji
Zgodność sygnał-reak.Zgodność sygnał-reak.
Czas reakcjiCzas reakcji
Pole widzeniaPole widzenia

Opis stanowiska
Stanowisko przeznaczone jest do badania wpływu postawy ciała, ułożenia rąk i użycia wzroku na wielkość drgań mimowolnych przy pracach precyzyjnych o charakterze statycznym.

W skład stanowiska wchodzą:
  • zestaw elektrod,
  • pionowy statyw służący do mocowania elektrod na różnych wysokościach,
  • elektroniczne urządzenia pomiarowe.
Układ badawczy został skonstruowany w sposób umożliwiający badanie jednej lub dwóch rąk w pozycji stojącej lub siedzącej.

Elektrody tworzą dwie metalowe obręcze o niewielkiej (ok. 1.0 cm) średnicy, zespolone podobnie jak ogniwa łańcucha, które należy trzymać w taki sposób, aby nie stykały się ze sobą. Każde zetknięcie elektrod rejestrowane jest przez urządzenie pomiarowe; dodatkowo istnieje możliwość włączenia lub wyłączenia generowania sygnału dźwiękowego za każdym razem, gdy wystąpi zwarcie.
Opis doświadczenia
Doświadczenie polega na mierzeniu ilości zwarć oraz sumarycznego czasu tych zwarć w przeciągu zadanego czasu eksperymentu. Pomiaru dokonuje się na różnych wysokościach, w pozycji stojącej lub siedzącej, z oczami otwartymi lub zasłoniętymi.
Laboratorium Ergonomii
 

Laboratorium Ergonomii: Godziny konsultacji i materiały wykładowe
Aktualne godziny konsultacji i materiały wykładowe poszczególnych prowadzących można znaleźć na stronie Katedry Systemów Zarządzania [url=http://www.ksz.pwr.edu.pl ][/url].
Dodano: 2016-03-11 09:48:46
© 2001-2018 Laboratorium Ergonomii, Marcin Kuliński, Rafal MichalskiOstatnia aktualizacja: 2010-03-21Strona zgodna z HTML 4.0! CSS zgodny ze standardem!